BlackWorld
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului

2 participanți

In jos

Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului Empty Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului

Mesaj Scris de sightless 27th Decembrie 2008, 12:06 am

Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului Bucjh
Daca marile companii producatoare de jocuri video petrec ani intregi pentru a putea lansa un joc de succes, un tanar de numai 24 de ani din Londra, a dat lovitura cu un joc video pe care l-a creat intr-o singura noapte si care a doborat orice record in materie de vizitatori unici.

„Sock And Awe” sau „Cum sa il nimeresti pe presedintele Bush cu pantofii” a fost lansat in urma cu mai putin de o saptamana si a inregistrat deja un numar de 4,5 milioane de vizitatori unici din toata lumea, acestia aruncand nu mai putin de 45 de milioane de pantofi virtuali catre fostul presedinte american.

Londonezului i-au fost necesare doar patru ore pentru a realiza jocul si, dupa cum declara, nu se astepta sa il poata vinde. „Am realizat Sock And Awe doar pentru a ma distra. Nici nu mi-am imaginat ca va deveni atat de popular. Pur si simplu a devenit un viral care a circulat in toata lumea intr-un timp extrem de scurt”, afirma Alex Tew.

Datele indica faptul ca numarul cel mai mare de pantofi a fost aruncat de catre vizitatorii din Statele Unite, urmati de cei din Franta, Australia, Emiratele Arabe Unite si Arabia Saudita.

Alex Tew nu este la prima isprava de acest gen. In anul 2005, el a realizat site-ul Million Dolar Homepage pentru a-si finanta studiile la universitate. Site-ul a devenit atat de popular incat londonezul a devenit milionar in dolari si a renuntat la studii.



Ultima editare efectuata de catre sightless in 30th Decembrie 2008, 12:17 am, editata de 1 ori
sightless
sightless
STAFF
STAFF

masculin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 33
Oras : Toronto
Hobby-uri : Internet, Pc, Moto, Music
Gen Muzica : Punk-Rock
<strong><font color=\"orange\">COUNTRY : Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului Flag_canada
<font color=\"yellow\">FALSE IDENTITY</fo : Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului Nar_kyubi
Data de inscriere : 25/12/2008

https://blackworld.1talk.net

Sus In jos

Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului Empty Re: Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului

Mesaj Scris de teddy 30th Decembrie 2008, 12:06 am

teddy
teddy
VIP MEMBER
VIP MEMBER

feminin
Numarul mesajelor : 297
Varsta : 33
Oras : brasov
Hobby-uri : gatitul, muzica si .. netul ? :D
Gen Muzica : de la rock la pop la house si d&b, country si oldies
<font color=\"yellow\">FALSE IDENTITY</fo : Incredibil! Afla care este cel mai de succes joc video al anului Hinata_smile
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum